TÜRK BAYRAKLI TİCARİ YATLARIN TRANSIT LOG BELGESİ YURTDIŞI ÇIKIŞI ÖN SÖRVEY İŞLEMLERİ

Türk Bayraklı Ticari Yatların Yunan Adalarına yapmış oldukları seferler esnasında Yunan Gemi Kontrol Uzmanlarının IMO / SOLAS kurallarına göre yapmak zorunda oldukları  sörveyler esnasında Türk Bayraklı Ticari Yatlarda IMO / SOLAS kurallarına göre birçok eksiklikler tespit edilerek Ulaştırma Bakanlığımıza ihtar çekilmiş olup IMO / SOLAS kurallarına uygun olmayan Türk Bayraklı Ticari Yatların Yunan Adalarında bağlanacağı ve yüklü miktarda ceza uygulanacağı belirtilerek Liman Başkanlıklarının ve Ticari Yat sahiplerinin bilgilendirilmesi istenilmiştir.

Ulaştırma Bakanlığımız ilgili Liman Başkanlıklarına uyarı yazısı göndererek  IMO / SOLAS kurallarına uygun şekilde donatılmamış Türk Bayraklı  Ticari Yatların Yunan adalarına çıkışına izin verilmemesi ayrıca çıkış yapacak olan Türk Bayraklı  Ticari Yatların  Transit Log Belgesi Çıkış öncesi Ön Sörveylerinin yapılarak uygunsa çıkışlarına müsaade edilmesi talimatını vermiştir.

Yukarıdaki açıklamamlar doğrultusunda Türk Bayraklı  Ticari Yatların Yurtdışına çıkış yapmadan en az 10 gün önce TRANSIT LOG BELGESİ ÇIKIŞ ÖN SÖRVEY’  inin  yapılması IMO / SOLAS kurallarına göre varsa eksiklerinin tamamlanması gerekmektedir.

TRANSIT LOG BELGESİ ÇIKIŞ ÖN SÖRVEY belgesi 30 gün geçerli olup her 30 günde bir yenilenmesi gerekmektedir.

Bu konu çok ciddi olup Liman Başkanlıkları teknede bulunan  eksiklikler tamamlanmadan kesinlikle Transit Log Belgesi Yurtdışı çıkış işlemi yapmayacaklardır.

Dikkat edilmesi, yapılması gereken işlemler ile hazırlanması gereken dokümanlar ekte bilgilerinize sunulmuş olup eksik teknik işlemler ile belgelerin  tarafınızdan tamamlanması gerekmektedir.

Biz acente olarak bu işlemlerin sadece TRANSIT LOG BELGESİ ÇIKIŞ ÖN SÖRVEY işlemleri ile TRANSIT LOG BELGESİ YURTDIŞI ÇIKIŞ  işlemlerini yapabiliriz.

Ön sörvey içeriği ile ilgili yazımız için lütfen Tıklayınız..

Ön Sörveye tabi teknelerde düzenli olarak tutulması gereken kayıtların Word ve Excell ortamında hazırlanan örneklerini indirmek için lütfen Tıklayınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.